ZPĚT k aktuálnímu ročníku[28.5.2019]

Vážený lide motorkářský,
Milí kamarádi,

hotovo! Je za námi další Vymetání a to tentokrát s pořadovým číslem 19. Počasí klaplo lépe než na objednávku, nálada vypadala spokojeně, trasa pochválena. ;-) Jsme rádi, že se vám na Vymetání zase líbilo!

Jak bývá pravidlem, ke stažení (všechno je to v pdf) tu jsou kromě kompletních výsledků i všechny další testy, itineráře, výpočty atd.
Výsledky
Cesta přes Řitku do Mníšku
Podle itineráře přes Pičín do cíle
Startovní doklad
Testíky na úkolu č.2

Stručně k počítání
Čas měl váhu přibližně jako jeden dobře splněný úkol. Tzn. ten nejpomalejší účastník dostal málo bodů (přesně 2) a ten nejrychlejší jen 24. Takže za rychlou jízdu se nekonalo žádné bodové terno.

Úkol číslo I. probíhal na závodním okruhu LeMníšek, kde jste jezdili v popelnici. Tady se vyplatilo šlápnout do pedálů ;-), protože za nejrychlejší okruh jste dostali 41 bodů, za nejpomalejší pak nic. A šlo skutečně o vteřiny, rozdíl mezi nejrychlejší a nejpomalejší posádkou bylo něco málo přes pouhou půlminutku. Testík byl po loňských protestech nechutně jednoduchý a tím pádem jste všichni pobrali spoustu bodů. Co správná odpověď, to za objem popelnic 10 bodů a za zvířátka á 5 bodů k dobru.

Úkol č. III, tedy návštěvu Čechovy stodoly v Bukové u Příbramě, který pro vás zorganizovala tamní šéfová paní Petáková s kolektivem, jsem do celkových výsledků nezapočítával, protože jste ji měli všichni správně. www.cechovastodola.cz

Úkol č. IV (Rožmitál pod Třemšínem) jsem počítal tak, že za první tři lehčí odpovědi jste mohli získat á 4 body, za čtvrtou a pátou obtížnější odpověď pak dvojnásobek - po 8 bodech. Maximální odměna u mohyly Jakuba Jana Ryby byla dohromady 28 bodíků.

Objem kašny v obci Březnice - úkol č. V - trápil mnohem méně než podobné úkoly v předchozích letech. Asi se zodpovědně připravujete. My jsme našich +/- 1900 litrů určili třemi nezávislými měřeními a výpočty asi takhle: Z průměru velkého kruhu 3,37 m jsme získali plochu 8,92 m2, tu jsme násobili hloubkou 0,26 m a vyšel objem 2,32 m3. Od toho jsme odečetli "zastavěný" střed stejným způsobem, takže průměr 1,43 m, tedy plocha 1,61 m2 krát hloubka 0,26 m rovná se 0,42 m3. A tím pádem 2,32 mínus 0,42 je nějakých 1,9 m3, tedy 1900 litrů. Ten, kdo se lišil málo, dostal hodně bodů (až 30), kdo se lišil víc, tak dostal menší odměnu nebo skoro nic.

Úkol č. VI. (muzeum v Nepomuku) a VII. (vyhlídku na Výhledech) jsme hodnotili podobně jako úkol č. IV. Tedy za každou správnou odpověď v Nepomuku bylo 6 bodů a na Výhledech 5 bodů.

Na úkolu č. VIII. na střelbě jste inkasovali 1,2 násobek nastříleného, tedy max 36 bodíků. A to se všechno sečetlo a pořadí bylo hotové.

Pokud vás Vymetání bavilo, tak to je fajn. Nás to taky bavilo a proto pomalu vzhlížíme k jubilejnímu 20. ročníku. Buď uvidíme nebo se uvidíme v květnu 2020! Sledujte tento web.

Fotky
Účastníkům pošlu do cca týdne tištěné cílové fotky poštou. Jako obvykle 13×18 v lesku. ;-) Pokud byste někdo chtěl nějakou fotku elektronicky ve větším rozližení, napište mi pls na info(uzenáč)vymetání.cz, rád vám ji pošlu.

A to je všechno. Mějte fajn léto v jedné stopě.
Mari., Vláďa & Jarda

P.S.: Fotogalerii na této stránce jsem sice zastaralým způsobem v html, ale i tak vytvořil vlastnoručně za drobné pomoci softíku XnView. Vše ostatní je (c) Mari. 2019 a používat to všechno můžete kdokoliv a úplně libovolně.
Pokud se někdo cítíte uvedením křestního jména a prvních dvou písmen příjmení ohrožen na úbytě, dejte vědět, smažu vás nebo vyměním jméno za přezdívku. Dtto fotky - jestli chcete někdo vymazat, dejte vědět. Plácnu vám před obličej nějakej pěknej xicht. Pakárně GDPR zdar!
[14.5.2019] Ahoj kamarádi, milí účastníci devatenácté Vymetačky, všechno připraveno, těšíme na vás
v sobotu 18. května 2019 lehce po 9. hodině ve Vrbovce!

Počasí vypadá taky cajk, takže není potřeba vůbec váhat. ;-)


[9.5.2019] Ahoj kamarádi, milí účastníci letošního vymetání, všechny přihlášené jsem obeslal instrukcemi s dalším postupem. Pokud jste se tedy někdo přihlásil a nedostal jste od nás potvrzovací email, prosíme, ozvěte se!
Máme ještě k dispozici pár (opravdu jen několik) volných postelí, takže další zájemce ještě můžeme pojmout. Podmínkou je ale skutečně blesková reakce!
Celkem přihlášeno 35 motorek a lehce přes 50 lidí.

[15.4.2019] O ubytování a tím pádem i o cíli je rozhodnuto. Neváhejte s registrací, objednávat budeme hotel jen s minimální rezervou. Díky.

[14.4.2019] Aktuální stav přihlášenosti: cca 25 motorek / cca 35 lidí. Kapacita zatím je, ale moc neotálejte.
My se na vás už chystáme a jako obvykle nic neprozradíme.

[1.4.2019] Aktuálně přihlášeno cca 17 motorek / 20 lidí.[18.3.2019]

Vážený lide motorkářský,
Kamarádi,
Přátelé,

jsme nepoučitelní a dělá nám to radost. ;-)
Proto si Vás i v roce 2019 dovolujeme už podevatenácté pozvat na   V Y M E T Á N Í    V Ý F U K Ů,
které letos proběhne   v sobotu 18. května 2019.

Žádné zásadní změny v organizaci Vás nečekají, všechno bude mít lety ověřený scénář:

stará dobrá akce v light verzi s obvyklým průběhem i pravidly
celodenní motovýlet cca 250 km do neznámého cíle s noclehem
okořeněný několika veselými zastávkami
zakončený mohutným májovým mejdanem
a odměněním těch nejlepších hodnotnými cenami
stejná parta, menší kapacita, všechno na pohodu

Rezervujte si čas ve svých kalendářích! Další instrukce, i když je vlastně vůůůůůůůbec nepotřebujete, budou následovat.

Budeme se těšit na Vaše předběžné přihlášky, případně na kontakty na kamarády / kamarádky, kteří/é by chtěli/y jet s námi. Osvědčil se loňský model, kdy nás bylo lehce přes 50 hrošíků. To je tak akorát a počítáme, že i letos to nebude o moc více.

Kdyby bylo něco nejasného, klidně se zkuste zeptat osobně, telefonicky nebo na info(uzenáč)vymetani.cz. ;-) Stejně nic neřeknem.

Mějte pohodové jarní dny nejen v jedné stopě.
Jarda, Vláďa & Mari.
Vymetači 2019

(c) 2019 YSHOP | KOMWAG | MARI MOTO
ZPĚT k aktuálnímu ročníku

TOPlist